Європейський досвід розвитку системи соціальної роботи транзитивних країн (на прикладі Польщі)
Анотація
У статті висвітлено особливості соціальної роботи в країнах з транзитивною економікою, зокрема в Польщі. Республіка Польща є західним сусідом України, з яким її пов’язує довгий історичний шлях та багато спільних культурних традицій. Нині Польща є країною-членом ЄС зі значно вищим рівнем економічного розвитку та життя населення. Однак у Польщі, незважаючи на високий рівень розвитку, існує багато соціальних проблем, вирішенням яких займаються соціальні працівники та різноманітні соціальні установи. Досвід країн близького зарубіжжя з аналогічними
для України соціальними системами й історико-політичними, соціально-економічними процесами становить інтерес для компаративного аналізу. На сьогоднішній день в Україні реалізуються програми та реформи соціальної сфери, які були успішно проведені в Польщі.
Ключові слова: реформи соціальної сфери, система соціальної роботи, соціальна політика, соціальні послуги, соціальні програми, транзитивні країни.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).