Внутрішній аудит у Румунії та в Україні: порівняльний аспект
Анотація
Метою статті є аналіз ролей та відповідальності внутрішнього аудиту в Румунії та Україні. Досліджено 28 румунських та українських компаній у фінансовому секторі. У Румунії та Україні важливо встановити та запровадити стандарти та практику для належного функціонування організацій. Внутрішній аудитор є ключовим елементом процесу корпоративного управління, надаючи рекомендації щодо процесів управління ризиками, управління та внутрішнього контролю. У дослідженні аналізується функція внутрішнього аудиту, ролі та обов’язки внутрішнього аудитора, такі, як допомога керівництву, забезпечення дотримання кодексу корпоративного управління, законодавства, правил і процедур, що застосовуються до суб’єкта господарювання, оцінювання ефективності всіх операцій суб’єкта господарювання, моніторинг системи управління ризиками, перевірка фінансової та бухгалтерської звітності та виконання тимчасових місій внутрішнього аудиту. Результати свідчать про значний відсоток існування
відділів внутрішнього аудиту в обох країнах та підвищений інтерес до діяльності моніторингу системи управління ризиками. Слабкою стороною є те, що в обох країнах спостерігається відсутність контролю за всіма операціями всередині підприємства з боку відділу внутрішнього аудиту. В Україні зростає занепокоєння щодо дотримання правової бази та внутрішніх правил компаній, але Румунія представляє дещо більший ступінь зацікавленості в інших аналізованих видах діяльності. Обидві країни виявили великий інтерес до виявлення конвергентних елементів у практиці внутрішнього аудиту, і результати показують орієнтовану на прогрес тенденцію як для румунських, так і для українських компаній.
Ключові слова: внутрішній аудитор, фінансовий сектор, корпоративне управління, система внутрішнього контролю, управління ризиками, ефективність аудиту.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).