Регулювання екологічної безпеки через транскордонну співпрацю в Карпатському регіоні
Анотація
У статті акцентовано увагу на потенційних загрозах екологічної безпеки в системі міжнародної безпеки Карпатського регіону. Обґрунтовано необхідність дослідження шляхів вирішення екологічних проблем транскордонної території. Важливою для формування засад досягнення екологічної безпеки визначено транскордонну співпрацю в регіоні. Значні можливості регулювання екологічної безпеки відкриває для західних транскордонних регіонів України доступ до Європейського інструменту сусідства та його програм прикордонного співробітництва. Як вдалі спроби досягнення екологічної безпеки подано інформацію про міжнародні проєкти, націлені на запобігання надзвичайним ситуаціям та енергозбереження в Карпатському регіоні.
Ключові слова: екологічна безпека, Карпатський регіон, транскордонне співробітництво, попередження надзвичайних ситуацій, енергозбереження.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).