Політична репрезентація етнічних угорців у Словаччині в період демократичної трансформації: стан, тренди, виклики (публікується словацькою мовою)
Анотація
Словацька Республіка – держава зі значною часткою національних меншин у загальній чисельності населення країни. Найчисленніша меншість – угорська. Її політична репрезентація, сформована після падіння комуністичного режиму і відновлення демократії, є невід'ємною частиною демократичного політичного процесу протягом трьох десятиліть, проте після парламентських виборів у лютому 2020 року громадяни Словаччини угорської національності втратили своє автентичне представництво в парламенті через надмірну фрагментацію угорського сегмента словацької партійної системи і нездатність представників політичних формувань, що спираються на підтримку виборців угорського походження, подолати її.
Автор аналізує діяльність угорських партій у Словаччині в 1990-2020 рр. і фактори, що впливають на їх політичну вагу в контексті загального становища угорської національної меншини, розглядає процес формування і розвитку угорської політичної сцени в Словацькій Республіці. У статті проаналізовано результати угорських партій на парламентських, муніципальних і регіональних виборах, а також на виборах до Європейського парламенту, їх контексти і наслідки.
Ключові слова: Словаччина, внутрішня політика, угорська національна меншина, етнічний фактор у політиці, угорські політичні партії в Словаччині, вибори.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).