ВПЛИВ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ НА ФОРМУВАННЯ НОВОЇ МОДЕЛІ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ
Анотація
Процес трансформації системи охорони здоров’я України, що розпочався з моменту здобуття незалежності у 1991 році, триває по сьогоднішній день. Завдяки всеосяжній реформі досягнуто значних успіхів у розбудові ринку медичних
послуг. Використовуючи світовий досвід, зокрема країн ЄС, оновлено законодавчу базу, автономізовані заклади охорони здоров’я набули рис повноцінних гравців поряд з приватними медичними установами, затверджено нову модель фінансування системи охорони здоров’я за Беверіджем. З моменту підписання Угоди про асоціацію відбувається поетапна конвергенція ринку медичних послуг України та ЄС, імплементація поліструктурної моделі регулювання. Воєнна агресія Російської Федерації на території України значно пришвидшила євроінтеграційні процеси всередині країни. Зокрема сталася історична подія – підписання Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі «EU4Health», що означає приєднання до основного механізму реалізації спільної європейської
політики у галузі охорони здоров’я. Програма «EU4Health» діятиме у 2021-2027 рр., вона має безпрецедентний бюджет 5,8 млрд євро, що стане важливим ресурсом для відновлення та відбудови української системи охорони здоров’я.
Ключові слова: ринок медичних послуг, система охорони здоров’я, реформа системи охорони здоров’я, європейська інтеграція, конвергенція ринків медичних послуг.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).