КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ДО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РЕГІОНІВ УКРАЇНИ, ВІДДАЛЕНИХ ВІД ЗОНИ АКТИВНИХ БОЙОВИХ ДІЙ, У ПЕРІОД ВІЙНИ ПРОТИ РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ ТА В ПОВОЄННИЙ ЧАС
Анотація
В Україні в ході адміністративно-територіальної реформи створено територіальні громади із законодавчо визначеними повноваженнями. Нині ці громади переживають медико-демографічні та соціально-економічні проблеми, пов’язані із втратою трудового потенціалу. Характерною особливістю для більшості територіальних громад є тимчасове проживання вимушено переміщених осіб з територій тимчасової окупації та активних бойових дій. Імовірно, що частина вимушених переселенців по закінченню війни не матиме можливості або бажання повернутися до попереднього постійного місця проживання. В умовах війни та в повоєнний час можливий активний розвиток територіальних громад регіонів України, віддалених від зони активних бойових дій, шляхом залучення на постійне проживання в громаду та участі в її розвитку вимушено переміщених осіб. Запропоновано концептуальні підходи та етапи дій щодо вирішення зазначеної проблеми з прийняттям цільової комплексної програми.
Ключові слова: територіальні громади, війна, проблеми, шляхи розвитку, концептуальні підходи.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).