Німецький проєкт Сполучених Штатів Європи і реакція Польщі та Угорщини
Анотація
Протягом кількох останніх десятиліть у рамках Євросоюзу посилилися євроскептичні настрої серед окремих політичних сил і громадськості. Незважаючи на те, що в деяких державах зростають песимістичні настрої щодо можливого федеративного устрою ЄС, виходячи насамперед з небажання жертвувати частиною національного суверенітету на користь наднаціонального, в Німеччині більшість провідних політиків переконані, що конфедеративний чи федеративний устрій Євросоюзу залишається перспективою на майбутнє, в тому числі зважаючи на консолідовану необхідність європейців протистояти економічному й військовому посиленню окремих неєвропейських потуг. У роботі зроблено спробу визначити особливості та спрогнозувати можливості реалізації німецького проєкту федералізації ЄС у контексті євроскептичних настроїв
урядів Польщі та Угорщини.
Ключові слова: федералізація Євросоюзу, євроскептицизм, Право і справедливість, Віктор Орбан.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).