Європейська зовнішня політика щодо євроінтеграційного курсу України (на прикладі німецько-української взаємодії під час канцлерства Ангели Меркель)

Автор(и)

  • Віра Мойсюк

Анотація

Німеччина як «локомотив» ЄС і головна виразниця його інтересів, одна з провідних демократій Заходу, яка займає перше місце у Європі за обсягом ВВП, має важливий голос у вирішенні міжнародних питань порядку денного Європи і є вагомим стратегічним партнером для України на шляху євроінтеграції. Історично важливу роль ФРН у створенні і розвитку ЄС засвідчує традиційний для сучасної німецької зовнішньої політики європейський вектор співпраці, оскільки об‘єднання Європи та зміцнення інтеграції у межах європейської спільноти – один із головних пріоритетів Німеччини. В основному успішна зовнішньополітична стратегія Німеччини пов’язана з ефективним менеджментом донедавна незмінної канцлерки Ангели Меркель. У дослідженні проаналізовано еволюцію українсько-німецьких відносин під час канцлерства Ангели Меркель у контексті реалізації євроінтеграційного курсу України, коли двостороння взаємодія з ФРН та ЄС була особливо динамічною. Російська анексія Криму у 2014 році та агресія на Сході України поклали початок розвіюванню європейських ілюзій щодо взаємодії з РФ, а підтримка сепаратистів на Донбасі значно погіршила німецько-російські відносини та водночас трансформувала співпрацю ЄС з Україною.


Ключові слова: німецько-українська взаємодія, європейські структури, анексія Криму, російська агресія на Сході України, євроінтеграція.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-29