Формування стратегії розвитку туризму в Закарпатті (з урахуванням досвіду європейських країн)
Анотація
Закарпатська область завдяки наявності природно-ресурсних, кліматичних та соціально-економічних умов є одним з регіонів України, найбільш сприятливих для розвитку туристично-рекреаційного бізнесу. Окрім наведених вище чинників, які засвідчують туристичну привабливість
території, варто зауважити геополітичне розміщення Закарпатської області. Маючи спільний кордон з чотирма країнами-членами ЄС, ця територія через запровадження низки важливих кроків у сфері туризму може посприяти поглибленню всебічного міждержавного співробітництва.
У статті обґрунтовано необхідність формування стратегічних програм розвитку, удосконалення механізму управління та нормативно-правового забезпечення туристичної сфери Закарпаття. Проаналізовано вітчизняний та європейський досвід створення та реалізації стратегічних програм, наведено основні перешкоди на шляху формування та просування туристичного продукту. Розроблені автором рекомендації щодо розвитку туризму можуть стати доповненням до регіональних програм розвитку цієї сфери економіки Закарпаття.
Ключові слова: туристичний потенціал Закарпаття, регіональні програми розвитку, європейський досвід, управління туризмом, пропозиції до стратегічних програм розвитку туризму Закарпаття.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).