Суб’єктність міста як актора міжнародних відносин (на прикладі дипломатії міста)
Анотація
Потреба у дослідженні дипломатії міста виникає з огляду на трансформації у світовій політичній системі й економіці, що зробили міста більш помітними, специфічними акторами на арені міжнародних відносин. Діючи як суб’єкти глобальної політичної системи, вони формують новий альтернативний вимір взаємодії між собою, але, разом з тим, не ізолюються винятково на контактах місто-місто, а прагнуть здобути своє місце та право голосу при міжнародних організаціях. За таких умов виникає необхідність теоретичного осмислення специфіки міста як актора і практичного аналізу та застосування «дипломатії міста» в широкому спектрі міжнародних проблем. Метою роботи є переосмислення ролі міста як міжнародного суб’єкта через дослідження практичних проявів «м’якої сили» міст у дипломатичній діяльності. Зроблено спробу встановити передумови появи сучасної «дипломатії міста» та характерні ознаки міст як акторів дипломатії міста; розглянути підходи до тлумачення поняття «дипломатія міста» й механізми дипломатії міста та охарактеризувати їхні види; встановити основні тенденції розвитку дипломатії міста як м’якої сили.
Ключові слова: місто, дипломатія міста, мережі міст, суб’єкт міжнародних відносин, м’яка сила, парадипломатія, транскордонне співробітництво.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).