Роль креативних індустрій у світовій економіці під час і після пандемії СOVID-19.................................................................
Анотація
У статті з’ясовано структуру та особливості креативних індустрій, роль та економічну вагу цього сектору у світовому господарстві. Концепція творчості як частини економіки стала предметом обговорення у 1990-х роках, коли почали використовуватися такі терміни, як «креативні індустрії», «креативний бізнес-сектор», «культурна і комунікаційна індустрія», «індустрія авторського права» та «економіка знань». Галузі креативних індустрій визначаються як сфери, які мають витоки в індивідуальній творчості; майстерність і талант яких мають потенціал для створення робочих місць і багатства через створення та експлуатацію інтелектуальноі власності.
Визначено глобальний вплив пандемії COVID-19 на креативний сектор економіки та майбутні перспективи розвитку цієї галузі. Зауважимо, що цей сектор суттєво постраждав від постійних карантинних обмежень – знизилися прибутки та зменшилася кількість робочих місць. З іншого боку, закриті у приміщеннях упродовж двох років люди почали більше часу приділяти читанню книг, перегляду фільмів і користуванню Інтернетом. Це означає, що та частина креативних індустрій, яка функціонувала у цифровому середовищі, вийшла на новий рівень. Оскільки 2021 рік було оголошено Міжнародним роком креативної економіки для сталого розвитку, то на цю сферу чекають нові управлінські рішення щодо перспектив розвитку після подолання наслідків пандемії. Пандемія значно вплинула на їх стійкість та функціонування, що стало важливим поштовхом
до вдосконалення цієї галузі економіки. У креативний сектор залучатимуться більше державних інвестицій, відбуватиметься посилення державного підходу, адаптація креативних робіт та навчання до цифрового простору, створення нових можливостей для творчості.
Ключові слова: креативні індустрії, креативна економіка, cвітова економіка, Covid-19, інтелектуальна власність
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).