Особливості реалізації молодіжної політики в Німеччині та Швеції
Анотація
У статті окреслено особливості реалізації молодіжної політики в Німеччині та Швеції. Встановлено, що важливою особливістю, яка характеризує стан зазначеної сфери в обох країнах, є існування наднаціонального регулювання з боку ЄС, яке трансформується з огляду на існуючі умови та зовнішні виклики. Доведено, що існуюча модель молодіжної політики в Швеції і Німеччині може ідентифікуватись як модель соціального партнерства на рівні суспільства і держави. Виявлено, що серед основних сучасних напрямів молодіжної політики Німеччини можна виділити: створення нових форматів спільних проєктів, які відходять від відомчо-орієнтованого погляду на молодіжну політику і використовуються для міжсекторальної взаємодії; впровадження системи контролю реалізації молодіжної політики, який передбачає розгляд запланованих змін у федеральній політиці, оцінку їх потенційного впливу на молодих людей; створення дискурсу стосовно впровадження нових сфер формування молодіжної політики, актуальних для молоді в умовах сучасних викликів як на рівні Німеччини, так і країнучасниць ЄС. Доведено, що ціллю національної молодіжної політики Швеції є: можливість формувати своє життя, впливати на розвиток суспільства.
Ключові слова: молодіжна політика в Німеччині та Швеції, модель соціального партнерства на рівні суспільства і держави, наднаціональне регулювання з боку ЄС, відповідальність держави за інтеграцію молоді, питання впливу на рішення влади.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).