Міжнародна та регіональна безпека в європейських студіях країн Карпатського регіону
Анотація
У статті зроблено спробу розкрити деякі аспекти міжнародної та регіональної безпеки в європейських студіях зарубіжних країн Карпатського регіону (Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії) в умовах ескалації російської агресії в Україну. Європейські студії вже давно набули широкої популярності в країнах Карпатського регіону. Особливої актуальності в останній час у них набуває безпековий вимір. Окреслено необхідність посилення якості безпекових студій у країнах регіону. Наголошено, що в низці університетів Польщі, Словаччини, Румунії та Угорщини пропонуються навчальні курси з базових знань про функціонування сучасної архітектури міжнародної безпеки в Європі. Розглядаються
найважливіші безпекові організації та адаптація ООН, ОБСЄ, ЄС та НАТО до мінливих умов міжнародної безпеки. Ключовим аспектом є засвоєння теорій і парадигм міжнародної безпеки та здатність застосовувати їх в умовах сучасних викликів і загроз.
Ключові слова: міжнародна безпека, європейські студії, російська агресія, Карпатський регіон, ЄС, НАТО.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).