Ціннісні орієнтири учасників літньої школи Транскарпатського центру Жана Моне УжНУ (за результатами соціологічного дослідження)
Анотація
Статтю присвячено результатам пілотного соціологічного дослідження, яке було проведено серед учасників літньої школи з вивчення курсу «Імміграція і транснаціоналізм: досвід ЄС», що відбулася в рамках реалізації наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку Ужгородського національного університету». Головна його ідея полягає в тому, щоб вивчити ціннісні орієнтири учасників зазначеної школи, з’ясувати рівень засвоєння ними отриманих знань, а також ставлення до окремих принципових проблем: вступу України до НАТО і ЄС, щодо співжиття із громадянами європейських країн та мігрантів, а також стосовно запровадження у навчально-освітній процес УжНУ названого навчального курсу. Курс інтеграції України у світовий економічний та культурний процес на основі глобальних практик та
проблеми, які виникли в ході його реалізації, пов’язані зокрема з поширенням на її теренах явищ культурної уніфікації , поступовою втратою засадничих цінностей і традицій, поширенням популізму, корупції, потребують глибокого теоретичного осмислення, фундаментального дослідження, найперше в регіональному аспекті.
Ключові слова: дослідження, цінності, Євросоюз, Україна, регіон.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).