Євроінтеграційні аспекти розвитку потенціалу вищої освіти України в контексті сучасних викликів
Анотація
Досліджуються євроінтеграційні аспекти розвитку потенціалу вищої освіти України в контексті сучасних викликів і трендів європейського простору вищої освіти (ЄПВО). Окреслено основні складові діяльності вищої школи в умовах сучасних викликів, що стоять перед ЄПВО, а саме: нівелювання цінностей правди, знань та наукових методів; відсутність забезпечення академічних свобод та інституційної автономії навчальних закладів; рівність доступу освіти для всіх; існування загрози конфліктів, пандемії, економічної кризи, що стають істотними загрозами, в т. ч. і для університетів. Наведено приклади щодо нових трендів ЄПВО, серед яких – поява власних університетських альянсів для ефективного використання спільних ресурсів та потенціалу кожного партнера тощо. На підставі результатів роботи ДВНЗ «Ужгородський національний універ-
ситет» зроблено відповідні наукові розвідки щодо:
• впливу університету на розвиток Закарпатського регіону в контексті
тренду «Університет – інтегратор освітньо-наукового середовища в регіоні» ;
• ефективних форм інтернаціоналізації вищої освіти в УжНУ в умовах при-
кордонного розташування області та співпраці з країнами Європейського Союзу
та світу;
• інноваційного розвитку університету на 2015-2025 рр. на основі принципів
трансформації та нової моделі розвитку та інше.
Зроблено висновок, що реалізація Концепції інноваційного розвитку УжНУ допоможе трансформувати організаційну стратегію університету на 2021-2031 рр., що дасть УжНУ змогу зайняти достойне місце серед університетів не лише в Україні, а й у Європі та світі.
Ключові слова: потенціал вищої освіти, інноваційний університет, інтегратор освітньо-наукового середовища.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).