Інноваційний розвиток як стратегічна парадигма конкурентоспроможності університету
Анотація
У статті на основі аналізу досвіду УжНУ, в контексті положень Угоди про асоціацію України з ЄС, Закону Україну «Про вищу освіту», а також положень Концепції інноваційного розвитку Ужгородського національного університету на 2015-2025 рр., досліджено проблему формування парадигми конкурентоспроможності університету. Аргументовано, що участь університету у виконанні міжнародних наукових проєктів є важливою складовою інноваційного розвитку з урахуванням вимог і завдань щодо інтегрування вищої школи України в ЄПВО, що дає змогу використовувати надбання світового, європейського і національного рівнів. Досліджено та з’ясовано механізми методологічного підґрунтя інноваційного розвитку на основі вивчення, аналізу й узагальнення європейських практик, порівняння їх з досвідом провідних університетів України.На основі проведених досліджень окреслено порядок виконання завдань міжнародного наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті». На основі отриманих результатів дослідження запропоновано теоретико-методологічий підхід до розвитку вищої освіти на основі реалізації 5-ти стратегічних цілей, які запропоновано МОН України для врахування у новій Стратегії розвитку освіти і науки на 2021-2031 рр.
Ключові слова: концепції, стратегії, світові і європейські практики, стратегічні цілі, інновації, конкурентоспроможний університет, ЄПВО.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).