Інформаційна безпека України в контексті євроінтеграції
Анотація
Статтю присвячено інформаційній безпеці України як важливій складовій внутрішньої та зовнішньої політики держави. Зазначено найбільші її проблеми, зокрема вплив олігархів на ЗМІ та небезпеку російської пропаганди в рамках гібридної війни. Наведено приклади впливу Росії на діяльність українських медіа та проблеми для української євроінтеграції, які цей вплив спричиняє. Акцентовано на важливості інформаційної безпеки в умовах глобалізації. Проаналізовано намагання України перейняти європейський досвід у цій сфері та виокремлено можливі ризики російської пропаганди в регіоні. Розглянуто проблему збору персональних даних у контексті потенційної інформаційної небезпеки для стабіль-
ності в країні.
Ключові слова: інформаційна безпека, Україна, Росія, пропаганда, Європейський Союз.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).