Місце української громади серед інших спільнот у Чеській Республіці
Анотація
У Чеській Республіці українці становлять одну з найбільших етнічних груп. Хоча живуть вони тут більше сотні років і, з одного боку, є представниками української національної меншини, але з іншого – найбільшою мігрантською групою, яка щороку збільшується. На початку 2021 року це вже більше двохсот тисяч людей за походженням з України, які тимчасово чи постійно проживають на території Чехії.
Моноетнічна Чехія на початку 90-х років стала приймати іммігрантів із різних країн світу у дедалі більших масштабах, і українці були однією з найчисельніших груп. Саме тому важливим є вивчення умов їх проживання, рівня інтеграції та включеності у життя суспільства. У статті розглянуто сучасну українську організовану громаду в Чехії, яка сформувалася за кілька хвиль еміграції, з’ясовано умови і обставини, за яких вона тут опинилася. Важливу роль для міграції українців до Чехії відігравали історичні, географічні, суспільно-політичні та освітні причини, які детально розглянуто у статті. Особливу увагу приділено діяльності громадських організацій, які вживають заходи на підтримку української самобутності, мови, культури, здійснюють підтримку юридичну, освітню чи суспільну. Статтю підготовлено у рамках дослідження за підтримки Міжнародного
Вишеградського фонду.
Ключові слова: українці, Чеська Республіка, національна меншина, мігранти, громадські організації, міграційна політика, етнонаціональна політика, громада.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).