Міграція та безпека: до питання взаємозв’язку та взаємовпливу
Анотація
У статті здійснено системний аналіз міграційної ситуації в Україні у контексті взаємовпливу з країнами Євросоюзу, в тому числі у кризових умовах, що становить серйозний виклик звичній парадигмі впевненості та порядку, національній, суспільній та особистій безпеці. Головна позиція подається у взаємозв’язку між міграцією та безпекою, яка віддзеркалює суспільну думку, політичну боротьбу, урядові рішення, оцінюється стан та нормативно-правова база управління міграційним процесом в Україні. Обгрунтовується нове бачення про міграційний сегмент безпеки, яке сформувалося порівняно недавно, коли після завершення «холодної війни» дедалі більше уваги почали привертати не «жорсткі», тобто воєнні, а так звані «м’які» загрози безпеці, такі, як деградація навколишнього середовища, наркоманія, злочинність, нелегальна міграція, біженці,
тероризм тощо. Прорив у розумінні цієї проблематики великою мірою пов’язаний з новою парадигмою про те, що розглядати безпеку необхідно за кількома напрямами, виокремивши, крім воєнного, політичний, економічний, соціальний, екологічний, у контексті яких проглядатиметься міграційна проблематика, як у міжнародній площині, так у національній з усіма її наслідками, зокрема для економіки, соціальної безпеки, культури та ідентичності.
Kлючові слова: міграція, безпека, Україна, ЄС.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).