Актуальні проблеми стабільності та безпеки в Карпатському регіоні у контексті гібридної війни Російської Федерації проти України
Анотація
У статті розглянуто актуальні проблеми безпеки в Карпатському регіоні у контексті гібридної війни Російської Федерації проти України. З’ясовано, що агресія Росії проти України стала справжнім викликом для стабільності та миру в Європі. Необхідність протистояти агресивній політиці Російської Федерації, яка через гібридні інструменти може дестабілізувати внутрішню ситуацію в країнах Карпатського регіону, зумовлює потребу пошуку нових моделей субрегіонального співробітництва та активізації чинних з метою посилення власної безпеки. Обґрунтовано, що такою моделлю може потенційно стати інституалізація географічного Балто-Чорноморського регіону, при цьому перспективною залишається співпраця в рамках регіональних ініціатив, зокрема з країнами Вишеградської четвірки.
Ключові слова: Україна, Російська Федерація, Карпатський регіон, безпека, гібридна війна, агресія, субрегіональне співробітництво.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).