Актуальні проблеми стабільності та безпеки в Карпатському регіоні у контексті гібридної війни Російської Федерації проти України

Автор(и)

  • Іван Вовканич

Анотація

У статті розглянуто актуальні проблеми безпеки в Карпатському регіоні у контексті гібридної війни Російської Федерації проти України. З’ясовано, що агресія Росії проти України стала справжнім викликом для стабільності та миру в Європі. Необхідність протистояти агресивній політиці Російської Федерації, яка через гібридні інструменти може дестабілізувати внутрішню ситуацію в країнах Карпатського регіону, зумовлює потребу пошуку нових моделей субрегіонального співробітництва та активізації чинних з метою посилення власної безпеки. Обґрунтовано, що такою моделлю може потенційно стати інституалізація географічного Балто-Чорноморського регіону, при цьому перспективною залишається співпраця в рамках регіональних ініціатив, зокрема з країнами Вишеградської четвірки.
Ключові слова: Україна, Російська Федерація, Карпатський регіон, безпека, гібридна війна, агресія, субрегіональне співробітництво.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-10-18