Російсько-грузинська війна 2008 року як наслідок політики Росії на пострадянському просторі
Анотація
У статті розглянуто події війни між Російською Федерацією та Грузією в 2008 році та фактори, які привели до розгортання конфлікту. З розпадом СРСР колишні республіки Союзу отримали незалежність у формі національних унітарних держав і були змушені вирішувати етнічні та політичні проблеми всередині своїх кордонів. Проблема етнічної напруженості в Кавказькому регіоні, в нашому випадку в Грузії, була нанизана на сучасну зовнішню політику Росії, яка захищає свої інтереси у всіх регіонах, що межують з її кордонами, часто використовуючи досить агресивні методи, в тому числі і військові вторгнення на території інших держав. Поєднання цих факторів у 2008 році дало один із найбільш шокуючих і трагічних для світової спільноти епізод історії – 5-денну війну між Грузією і Росією.
Ключові слова: Росія, Грузія, Російська Федерація, кордон, Кавказ, НАТО, політика, СРСР
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).