Міжнародна безпека як глобальна проблема сучасності
Анотація
У сучасному глобалізованому світі, незважаючи на появу у світовому співтоваристві загального сприйняття викликів глобальної міжнародної безпеки та усвідомлення необхідності прийняття конкретних заходів суб’єктами міжнародного права для відповіді на ці виклики, продовжує посилюватися дисбаланс сил у справі підтримання міжнародної безпеки, який загрожує існуванню життя на планеті. Тому питання підтримки міжнародної безпеки продовжує бути серйозним фактором впливу на розвиток міжнародних відносин. У статті досліджено основні детермінанти, що стали підґрунтям для появи концепції міжнародної безпеки у глобальному світі. Проаналізовано першочергову роль Організації Об’єднаних Націй як головного механізму забезпечення колективної безпеки, а також висвітлено потенційне місце у вирішенні глобальних викликів сучасності регіональних міжнародних організацій.
Ключові слова: концепція міжнародної безпеки, Організація Об’єднаних Націй, НАТО, міжнародні конфлікти, глобалізований світ, колективна безпека
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).