Святий Престол як інфлюенсер державно-церковних відносин у Республіці Польща
Анотація
Сьогодні основною функцією Святого Престолу є встановлення та провадження дипломатичних відносин з християнськими країнами для регулювання та контролю ситуацій, які стосуються віруючих мирян цих держав. У такий спосіб Ватикан постає центром усього католицького світу, адже має встановлені офіційні зв’язки зі 175 країнами. У першу чергу – це сусіди в Європі, такі, як Чехія та Польща, які мають не лише географічну близькість, але й пов’язану історичну спадщину та схожу ментальність. Основою роботи є аналіз розвитку дипломатичних відносин у центрально-європейських країнах, завдяки чому вдалося дослідити природу дипломатії Ватикану. У статті розглянуто вплив Католицької церкви у Польщі у період від 1978 року (інтронізація Кароля Войтили) до нинішнього часу.
Ключові слова: державно-конфесійні відносини, Modus Vivendi, суб’єкт міжнародних відносин, конкордат, Ватикан, периферійний гравець.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).