Роль Нурсултана Назарбаєва у становленні та розвитку казахстансько-українських відносин
Анотація
У статті здійснено аналіз визначальної ролі у формуванні, становленні та розвитку двостороннього казахстансько-українського співробітництва особистої позиції, впливу і діяльності першого президента Республіки Казахстан – Нурсултана Абишевича Назарбаєва – основного архітектора динаміки міждержавної взаємодії. Приділено увагу тому факту, що особистою долею Н. Назарбаєв з юності був пов'язаний з Україною. Автори склали бібліографію наукового вивчення теми, аналізують і систематизують факти, з урахуванням нових реалій пропонують періодизацію становлення і розвитку українсько-казахстанських партнерських взаємин на двосторонньому і багатосторонньому рівнях, перш за все з точки зору ролі в них Н. Назарбаєва і президентів України, національних інтересів в історичній ретроспективі і в нових умовах. Пропонуються заходи щодо організації системного дослідження ролі першого президента РК в реалізації міждержавного співробітництва, зокрема в якості наукового міждержавного проєкту з історії казахстансько-українського міждержавного співробітництва.
Ключові слова: Казахстан, Україна, перший президент, Єлбаси, двостороннє співробітництво, інтеграція, періодизація
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).