Проблеми національної ідентичності у контексті міграційної кризи в ЄС (на прикладі Франції)
Анотація
Статтю присвячено проблемам національної ідентичності Франції, що розглядаються крізь призму міграційної кризи в ЄС. Автором робиться спроба виявити вплив імміграції на соціально - політичний стан французького суспільства і трансформацію національної ідентичності. Актуальність поставленої проблеми обумовлена тривалим припливом мігрантів до держав ЄС, а також зростанням інтересу суспільства до проблеми національної ідентичності. Проаналізувавши дискурс у французькому соціумі на тему національної ідентичності і виявивши його зв'язок з питаннями імміграції та інтеграції, автор розглядає його наслідки в різних сферах суспільного життя. Зокрема, висвітлено особливості міжетнічної та міжконфесійної комунікації між французами та іммігрантами, які впливають на міграційну політику, а також визначають розстановку сил на політичному полі Франції. Показано, що число громадян, стурбованих втратою національної самобутності, зростає. У статті підкреслюється, що міграційний криза в Європі актуалізує проблему національної ідентичності у всіх країнах ЄС. На загальноєвропейському рівні уряди намагаються переосмислити підхід до імміграції, зробити міграцію необтяжливою для приймаючих країн. Однак спроби коригувати міграційну політику є неефективними. У динаміці спостерігається невдоволення населення Франції політикою уряду у сфері міграції. Автор робить прогноз, що внаслідок старіння населення держав ЄС міграція до Європи зростатиме, а значить і проблема національної ідентичності залишатиметься актуальною.
Ключові слова: міграційний криза, Європейський Союз, національна ідентичність, Франція, толерантність, ісламізм.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).